Pałac jest czynny codziennie (od poniedziałku do niedzieli) przez cały rok od godziny 9 do 18.
Do Korczewa zapraszamy wszystkich: rowerzystów, rodziny z dziećmi, pasjonatów historii i miłośników Podlasia. Można zwiedzić pałac, przejść się do parku, pojechać rowerami do Drohiczyna, a później najeść się i wyspać w Kuźni Pałacowej lub Apartamencie Baszta. Jeśli chcecie zatrzymać się tu na dłużej (a warto!), przygotowaliśmy dla Was przewodnik po okolicy.
Wejście do pałacu znajduje się za kolumną na prawo od głównych drzwi wejściowych. Po kupieniu biletu w sklepiku wchodzi się do hallu z oryginalną boazerią z czarnego dębu. Na początku osiemnastego wielu odbywały się tu zjazdy konfederatów barskich. Na dębowych kolumnach widać ślady po ciosach siekiery, ponieważ podczas wojny żołnierze radzieccy używali drewna z pałacu na opał.
Sala Balowa jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem pałacu. Zdobienia na suficie pochodzą z początku osiemnastego wieku i zachowały się w dobrym stanie. Nad drzwiami do hallu widnieje ornament z herbem rodziny Kuczyńskich – Ślepowronem. Z Sali Balowej do parku prowadzi odbudowany niedawno taras. Za czasów komunizmu na sali balowej trzymano nawozy sztuczne, które przeżarły oryginalną podłogę.
Po lewej znajduje się Sala Chińska, w której przed wojną przechowywano porcelanę. Ponieważ zastawa nie zachowała się, pokój udekorowano malowidłami w stylu chińskim wzorowanymi na portugalskim pałacu. Dalej znajdują się dwie sale niebieskie, przeznaczone na wystawy czasowe. Informacje o obecnych wystawach można znaleźć w aktualnościach.
Na lewo od Sali Balowej znajduje się mały pokoik zwany Salą Pompejańską. Malowidła jego na ścianach wzorowane są na tych, które odnaleziono w Pompejach. Za nią leży Sala Różowa, która dawniej służyła za salon i jadalnię. Dziś można ją wynająć na przyjęcia okolicznościowe i konferencje. Dalej, na końcu amfilady, mieści się oranżeria pełna roślin z ciepłych krajów. Wyjście z Sali Różowej prowadzi na klatkę schodową. Przed zwiedzeniem piętra warto przejść się tunelem ukrytym za schodami, którym dawniej noszono jedzenie z kuchni, które mieściły się w skrzydle wschodnim.
Na piętrze po prawej znajduje się sala teatralna oraz niedostępne dla zwiedzających zaplecze. Na szczególną uwagę zasługuje galeria, z której rozciąga się widok na hall. Malowane zdobienia na belkach sklepienia są autorstwa Wandy Ostrowskiej. Bezpośrednio z galerii wchodzi się do odtworzonego gabinetu Krystyna Ostrowskiego. Z okien pokoju rozciągają się piękne widoki na park.
Na końcu galerii wchodzi się w długi korytarz z pomieszczeniami po obu stronach. Po prawej mieści się pokój z wystawą stałą „Norwid i Pani na Korczewie”, która opowiada o korespondencji poety z Joanną Kuczyńską. Następne pomieszczenie stylizowane jest na jej pokój. Dwie sale po przeciwnej stronie korytarza przeznaczone są na wystawę malarstwa Wandy Ostrowskiej. Obrazy pochodzą z lat 1940-1951 kiedy rodzina przebywała we Francji, Portugalii i Anglii. Trzecia sala to dawna sypialnia Renaty Ostrowskiej pokryta boazerią i tkaninami. Jest tam okno z widokiem na hall.
Po zwiedzeniu pałacu warto wybrać się na przechadzkę po parku. Poza pięknymi widokami i pomnikami przyrody warto zwrócić uwagę na pałacyk letni Syberia, kamień Menhir, kaplicę i studnię św. Jana Nepomucena.
Przy wejściu do pałacu jest sklepik z pamiątkami, w którym sprzedajemy książki i upominki związane z rejonem. Od 2018 roku pałac dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli potrzebują Państwo pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 25 631 20 68.