Koncert poetycki w Korczewie: Cyprian Norwid, Władysław Żeleński | 03.10

W niedzielę 3 października w Pałacu w Korczewie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone twórczości Cypriana Norwida i Władysława Żeleńskiego. Tego dnia usłyszymy muzyczne aranżacje utworów Norwida autorstwa trzech kompozytorów – w tym również prawykonanie pieśni Anny Rocławskiej-Musiałczyk, laureatki Fryderyka 2021.
 
Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie trwał około 70 minut.
 
➡️ Wstęp wyłącznie z bezpłatną imienną rezerwacją. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje prosimy składać w biurze Pałacu w Korczewie pod numerem 25 631 20 68.
 
 
Program muzyczny:
1. Anna Rocławska-Musiałczyk – Cykl trzech pieśni do poezji Norwida
„Daj mi wstążkę błękitną”
„Śpiewajcież, o wybrani…”
„Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj”
 
2. Adolf Bogucki:
„Rusałka” do wiersza „Marzenie” /Norwid/
 
3. Andrzej Kurylewicz:
„W Weronie” /Norwid/
 
4. Władysław Żeleński:
„Blada róża”
„Sen nocy letniej”
„Gdy ostatnia róża zwiędła”
„Siedzi ptaszek na drzewie”
„Marzenia dziewczyny”
„Czy aniołek, czy diabełek”
„Poleciały pieśni moje”
 
Podczas wydarzenia czytane będą również wiersze Norwida.
 
 
O artystkach:
 
Magdalena Molendowska – śpiewaczka obdarzona pięknym sopranem lirycznym o ciepłej barwie. Na swoim koncie ma między innymi takie partie operowe, jak „Halka” Moniuszki, Michaela z „Carmen” Bizeta czy Tatiana z „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego. Występowała min. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, na Festiwalu w Glyndebourne oraz w Festspielhaus Baden-Baden.
 
Anna Zagórska – aktorka, wieloletnia wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występowała min. w warszawskim Teatrze Polskim, Teatrze Syrena oraz Teatrze 6 piętro. Znana szerokiej publiczności z roli sędzi Uli Kowalskiej w serialu „M jak miłość”.
 
Grażyna Troć – pianistka, akompaniatorka, kameralistka, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertuje z wokalistami w Polsce i za granicą. Jako akompaniatorka bierze również udział w festiwalach i konkursach wokalnych.